Formülsüz Fizik | Üniversiteye Hazırlık | Üniversiteye Hazırlık Kitapları | Üniversiteye Hazırlık Kursları | Ders Videoları

Hakkımızda

Hakkımızda

FORMÜLSÜZ FİZİK NEDİR?

Öğrenmenin en eğlenceli hali!

ŞAHİN KANDAZ KİMDİR?

1976 Sivas doğumlu. İlköğrenimini İstanbul’da Zafer İlkokulu’nda okul birincisi olarak tamamlamıştır. Ortaokulu ve liseyi Şile 50. Yıl Lisesi’nde okul ikincisi olarak 1993 yılında bitirmiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünü 2000 yılında bölüm üçüncüsü olarak tamamlayarak öğretmen olmuştur.

Neden fizik öğretmenliği sorusuna cevap olarak şunu söyler:

- “Gerçekten Fizik bu kadar zor mu, karışık mı, anlaşılmaz mı?”

Sorularına cevap aradığını, bu cevabı bulmak için fizik öğretmenliği bölümünü okuyup, geliştirdiği yöntem ve bakışlarla fizik öğretimini kolaylaştırmış ve bunu öğrencilerine aktarmaya başlamıştır.

2000-2002 yıllarında özel bir ortaokulda Fen Bilgisi Öğretmenliği yapmış, aynı anda Marmara Üniversitesi’nde Fizik Öğretmenliği Bölümünde Yüksek lisansa başlamıştır.

“Görmezlerin Fizik Dersine Bakış Açıları, Fizik Öğrenmelerindeki Zorluklar ve Görmezlerle Fizik Deney Uygulamaları” tezini 2004 yılında tamamlayarak görme engelli öğrencilerin bile fizik öğrenebileceğini göstermiştir.

2015 yılına kadar özel bir fen lisesinde fizik öğretmenliği ve son yedi yılında da Fen Bilimleri Bölüm Başkanlığını görevini sürdürmüştür.

Kendisine ait geliştirdiği Öğren-Kalsın Modeli ile de bilgilerin kalıcılığını sağlamıştır.

360°KOÇLUK sisteminin kurucularından olmuştur.

Sorunun Ömürleri, Soru Ayırma Yöntemini, Bireysel Deneme Çözme Stratejileri, Deneme Analizleri raporlarını eğitime kazandırmış ve bunları yıllarca uygulamıştır.